HISTORIE

Sestry v sukni začaly jako volné sdružení vedoucích, které se začalo formovat na začátku 90. let na táborech organizovaných Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětíV roce 2015 se Sestry v sukni staly oficiálně klubem ARPZPD v ČR, z.s. Klub funguje na základě dobrovolnické činnosti svých členů. Našimi klienty jsou mladiství a mladí dospělí s různými mentálními, tělesnými ale zejména kombinovanými vadami.

Nejdříve bylo jediným cílem Sester pořádat čtrnáctidenní tábor pro osoby se zdravotním znevýhodněním. Na letní tábory začaly navazovat jednodenní a vícedenní akce výletového typu pořádané v průběhu roku. Od roku 2017 se realizuje edukační projekt pro studenty gymnázií, ve kterém mají studenti možnost se seznámit s klienty a obsahem asistentské činnosti.

TÝM SESTER

Náš tým tvoří obětaví dobrovolníci, kteří s láskou a ochotou věnují svůj volný čas podpoře lidí se zdravotním postižením. Jsme různorodá skupina lidí různých věkových kategorií a profesních zaměření, což nám umožňuje přinášet do naší práce širokou škálu perspektiv a dovedností. Významnou část našeho týmu tvoří studenti a absolventi Gymnázia Na Pražačce, kteří do naší organizace vnášejí energii, nadšení a nové nápady.

Chceš si zkusit asistovat, poznat svět Sester a péče o lidi s postižením? Neboj se nám ozvat!

Mgr. Ondřej „HV“ Poláček, 1974

Učitel biologie a matematiky, padlý na hlavu,
předseda Klubu Sestry v sukni

Mgr. Marika Varju, 1998

HR, PR

sociální pracovnice, šéfka cateringu a objímání

Mgr. Ing. Ondřej Rajmon, 1997

Admin, Ekonom

sociální pracovník a terapeut, ekonom a táborový kytarista

Ing. Vladislav „Géza“ Vik, 1974

Fundraising

otec dvou dětí, misionář ve zkoušených oblastech světa

Daniel Roučka, 1977

Fundraising

otec tří dětí, produkční,
ředitel tohohle autobusu

Michael Černes, 1997

HR

vývojář, startupista, armádní záložník, maratonská běhna

Eliška Mynářová, 2001

Primářka

bude lékařka, je hudebnice, pěstitelka rostlin a horalka

KDO S NÁMI JEZDÍ

Účastníky našich akcí jsou mladiství a mladí dospělí s velmi širokým spektrem postižení od mentálních přes fyzická ke kombinovaným vadám. Typickou diagnózou je dětská mozková obrna, častým jevem jsou mentální retardace či senzorická omezení, potkáváme se i s Downovým syndromem a poúrazovými stavy. Přibližně třetina našich klientů je upoutána na invalidní vozík. Díky dlouholetým zkušenostem jsme schopni poskytovat asistenci široké škále klientů.

Chtěli byste jet s námi? Využijte náš kontaktní formulář!

HOSPODAŘENÍ A SPONZOŘI

Naše organizace se opírá o finanční podporu zvenčí, přičemž klíčovými zdroji jsou dotace, příspěvky a štědrost našich sponzorů. Bez stabilních finančních prostředků, zejména z dotací a díky našim sponzorům, bychom nemohli efektivně naplňovat naše poslání a pomáhat lidem se zdravotním postižením.

Více informací na stránce Sponzoři.